Par mums

 

Vidzemes jogas centrs darbojas kopš 2009.gada. Jogas nodarbības šeit notiek pēc B.K.S. Ajengāra metodes. Nodarbības vada sertificētas pasniedzējas, kuras apguvušas Ajengāra jogas metodi dažādās Latvijas un citu valstu jogas skolās, un, kā apstiprinājumu savām zināšanām, ieguvušas attiecīga līmeņa sertifikātu.

Ajengāra joga nosaukta tās dibinātāja B.K.S.Ajengāra vārdā. Metodes īpatnība ir tā, ka fiziskais ķermenis tiek izmantots kā instruments, lai iedarbotos uz smalkajiem procesiem tajā.

No cita veida jogām  Ajengāra metode atšķiras ar to, ka daudz uzmanības tiek veltīts asanu pareizai izpildei. Svarīga nozīme ir katrai tās detaļai.

Jogas nodarbībās pasniedzējas pievērš uzmanību katram audzēknim individuāli, izlabo kļūdas un neprecizitātes. Tas ļauj ķermeni izlīdzināt, novērst dažādas deformācijas,  kā rezultātā uzlabojas stāja un vispārējā pašsajūta, pāriet muguras sāpes, vairojas enerģija un prieks.

Vēl viena atšķirība ir palīgmateriālu izmantošana. Segas, bloki, jogas siksnas, virves, dažādas arkas, krēsli palīdz ķermeni asanā novietot pareizi arī tiem audzēkņiem, kuru ķermenis ir sasprindzināts. Palīgmateriāli  dod iespēju nodarboties ar jogu visiem -  bez vecuma un fizisko spēju ierobežojuma.

 

Daži ieteikumi tiem, kas nolēmuši apmeklēt jogas nodarbības:

• Ieteicams iegādāties brīvu, ērtu kokvilnas sporta tērpu (krekliņš ar īsām piedurknēm un pusgaras vai garas bikses ar šauriem galiem)
• Nav nepieciešami sporta apavi, jo nodarbības notiek ar basām kājām
• Relaksācijai nodarbības beigās vēlams silts apģērbs un siltas zeķes
• Pirms nodarbības jāatturas no maltītes (pamata ēdienreize - 4 stundas pirms nodarbības, vieglāka ēdienreize - 2 stundas pirms nodarbības). Padzerties pirms nodarbības drīkst.
• Viss nepieciešamais jogas inventārs ir jogas zālē 


Novēlam visiem panākumus jogas praksē! Lai joga dāvā Jums prieku un kļūst par Jūsu dzīves sastāvdaļu!


UZMANĪBU!

Iesācējiem ir iespējams vēl pievienoties iesācēju klasēm :

Otrdienās :   18.30-20.00 ( Inta - 29215074) un

Ceturtdienās:19.00-20.30 (Ārija - 29228393)

kā arī esošām jogas klasēm:

Pirmdienās: 18.00-19.45 (Ārija)

Ceturtdienās: 8.15-10.00 (Ārija )